Jaki kredyt wziąć w banku?

Jaki kredyt wziąć w banku?

Bywają sytuacje, gdy nagle jest nam potrzebna większa gotówka. W takiej sytuacji wiele osób decyduje się na bankowy kredyt. O jaki kredyt możemy się starać?

 

Kredyt gotówkowy

 

Jest bardzo popularny, gdyż banki udzielają go na dowolny cel. Aby go otrzymać trzeba mieć stałe źródło dochodu, pobierać rentę albo emeryturę. Granica dochodu jest w większości banków niska. Najmniej formalności będzie w tym banku, w którym mamy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. W swoim banku możemy otrzymać korzystniejsze warunki, kredyt załatwimy też znacznie szybciej, tylko na dowód osobisty. Kredyt gotówkowy jest niestety dość drogi. Oprocentowanie kredytów gotówkowych waha się między 4 a 8 procent. Uwaga! Od umowy można odstąpić w ciągu 14 dni od zawarcia umowy.

Kredyt odnawialny

 

Limit odnawialny w koncie to usługa, która dostępna jest tylko dla osób, które w danym banku mają konto osobiste. Formalności trwają więc wyjątkowo krótko. Kredyt odnawialny jest rodzajem stale dostępnej linii kredytowej o z góry określonej wysokości. Umowa z bankiem o udostępnienie dodatkowych środków na koncie z reguły zawierana jest na okres 1 roku. Po upływie 12 miesięcy może zostać wydłużona. O wysokości przyznanego limitu decyduje zdolność kredytowa. Można dostać od kilkuset do nawet 100 tysięcy złotych. Koszt kredytu odnawialnego zależy zarówno od tego czy raty płacimy w terminie jak i od banku, który przyznał nam limit. Uwaga! Odsetki są przez bank naliczane tylko od kwoty, którą wykorzystaliśmy. Gdy spłacimy zadłużenie, limit automatycznie się odnowi.

Karta kredytowa

 

Można ją dostać bez konieczności otwierania rachunku w banku. Limit kredytowy (maksymalna kwota zadłużenia, do której możemy dokonywać transakcji kartą) jest obliczana na podstawie naszych zarobków. Wiele banków kartę kredytową wydaje nie pobierając żadnych opłat. Ale już za jej wznowienie będziemy musieli zapłacić i to często nawet kilkadziesiąt złotych. Pamiętajmy, aby karty kredytowej nie używać do wypłacania gotówki z bankomatu. Prowizja pobrana przez bank jest bardzo wysoka.