Na jaki kredyt możemy liczyć w banku?

Na jaki kredyt możemy liczyć w banku?

Wiele osób reperuje swój domowy budżet bankowym kredytem. Jaki kredyt można dostać w banku?

 

Odnawialny

 

Jest dostępny tylko dla osób, którym dany bank prowadzi rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. O kredyt odnawialny w większości banków mogą wystąpić osoby, które mają ROR co najmniej od 3 miesięcy. Wysokość przyznanego przez bank limitu zależy od tego, jakie zarobki ma wnioskodawca. Wniosek o kredyt odnawialny najwygodniej jest złożyć osobiście w oddziela banku. Oczywiście można formalności załatwić również telefonicznie lub przez internet; umowa zostanie przesłana pocztą. Klient może zostać też poproszony o jej osobiste odebranie w macierzystym oddziale banku. Formalności trwają bardzo krótko. Oprocentowanie kredytu odnawialnego jest niskie, poza tym bank nalicza odsetki nie od całości przyznanego limitu, ale tylko od wykorzystanej kwoty. Umowa zawierana jest na 12 miesięcy.

 

Konsumpcyjny

 

Znany jako kredyt gotówkowy. Mogą go otrzymać wszystkie osoby o stałych, nawet niskich dochodach. Może to być nie tylko umowa o pracę, ale także emerytura lub renta. Jest też coraz więcej banków, które udzielają kredytów gotówkowych osobom zatrudnionym na umowę zlecenia lub umowę o dzieło. Kredyt gotówkowy jest udzielany na dowolny cel. Jest dość drogi, obecnie oprocentowanie wynosi około 10 procent. Dodatkowo na koszt kredytu gotówkowego składa się pobierana przez bank prowizja oraz ubezpieczenie.

W karcie kredytowej

 

To usługa, z której mogą skorzystać osoby, które mają dochody – niekoniecznie muszą one przekraczać średnią krajową. Wniosek o wydanie karty kredytowej można złożyć osobiście lub przez internet. Za wydanie karty banki z reguły nie pobierają opłat, ale za jej wznowienie już tak. Oddając dług w terminie bezodsetkowym (wynosi on 51-64 dni), kredyt nic nie będzie kosztował. Bank naliczy jednak wysokie odsetki, gdy spłacona zostanie tylko część zadłużenia lub właściciel karty spóźni się ze spłatą. Uwaga! Okres bezodsetkowy dotyczy tylko transakcji bezgotówkowych. Za wypłaty z bankomatu bank pobiera wysoką prowizję!