Polisa na życie: coś, co warto mieć

Polisa na życie: coś, co warto mieć

Wśród wielu rodzajów ubezpieczeń, jakie znaleźć można w ofercie towarzystw ubezpieczeniowych znajdują się między innymi polisy na życie. Ich popularność jest obecnie bardzo duża, ale ciągle nie brakuje osób zastanawiających się nad tym, czy wykupienie polisy na życie w ogóle ma sens. Przyjrzyjmy się polisom na życie nieco bliżej. Zobaczmy, czym się charakteryzują i jaką ochronę mogą nam zapewnić.

Na jaką ochronę można liczyć?

 

Polisa na życie ma przede wszystkim zagwarantować ochronę na wypadek śmierci. Należy jednak pamiętać, że odszkodowanie otrzyma wówczas nie osoba ubezpieczona, a tak zwana osoba uposażona. Polisa na życie jest więc bardzo dobrym wyborem, jeśli chcemy zabezpieczyć naszych bliskich na wypadek naszej śmierci. Pozyskane z ubezpieczenia pieniądze pozwolą im przetrwać pierwszy najbardziej trudny okres po śmierci bliskiej im osoby. Zapewnią – przynajmniej na jakiś czas – finansową stabilizację i bezpieczeństwo. Warto jednak pamiętać, że polisa na życie to coś znacznie więcej. Może ona zagwarantować ochronę na wypadek:

  • poważnej choroby;
  • pobytu w szpitalu;
  • niezdolności do pracy na skutek nieszczęśliwego wypadku;
  • niezdolności do samodzielne egzystencji na skutek nieszczęśliwego wypadku.

Zakres ochrony może zostać rozszerzony w zależności od tego, jakie będą nasze potrzeby i oczekiwania. Towarzystwa ubezpieczeniowe są bardzo elastyczne w tej kwestii.

Jak długo może trwać umowa?

 

Wszystko zależy od tego, czego potrzebujemy. Większość firm ubezpieczeniowych dopuszcza możliwość podpisania polisy na życie na rok. To najkrótszy oferowany czas. Umowa może być również sporządzona na czas nieograniczony. W grę wchodzi również tak zwana umowa na dożywocie. Obowiązuje ona do momentu śmierci ubezpieczonego. Warto jednak pamiętać, że im dłuższy czas trwania umowy, tym wyższą składkę należy płacić. Czasami jednak jest to rozwiązanie bardziej opłacalne. Nie trzeba bowiem pamiętać o tym, aby co jakiś czas umowę przedłużać.

Polisa na życie to dobry wybór, jeśli chcemy poczuć się bezpiecznie. Chroni ona nie tylko nas, ale również naszych bliskich.