Puder: jakie zadanie może pełnić?

Puder: jakie zadanie może pełnić?

W kosmetyczce każdej kobiety znajdziemy szereg rozmaitych kosmetyków. Wśród nich na ogół nie brakuje pudru, który – jak się okazuje – jest kosmetykiem niezwykle wszechstronnym. Dostępne dzisiaj pudry to bowiem nowoczesne kosmetyki, które nie tylko zmatowią skórę. Zobaczmy, w jakich sytuacjach pomoże nam puder.

Matowienie skóry

Podstawowym zadaniem pudru jest oczywiście zmatowienie skóry. Jeśli najbardziej zależy nam właśnie na takim efekcie, najlepiej sięgać po pudry sypkie. Panie, które nie wiedzą jaki kolor pudru będzie w ich przypadku najbardziej odpowiedni powinny sięgnąć po ten transparentny. Puder sypki nie wykazuje właściwości kryjących, ale sprawia, że skóra nie błyszczy się przez dobrych kilka godzin. Do nakładania sypkiego pudru należy wykorzystywać duży pędzel. Do poprawek w ciągu dnia najlepszy jest puder sprasowany. UWAGA: jego odcień powinien być możliwie jak najbardziej zbliżony do koloru cery bądź stosowanego podkładu.

Odświeżenie skóry

Jeśli zależy nam na efekcie odświeżającym, najlepiej sięgnąć po puder z rozświetlającymi drobinkami. To propozycja idealna dla posiadaczek cery ziemistej i szarej. Jeśli chcemy nadać skórze zdrowy, promienny wygląd, najrozsądniej jest sięgnąć po puder w kulkach. Powinny one mieć fioletowy oraz różowy kolor. UWAGA: taki puder świetnie zastąpi nam również róż.

Krycie niedoskonałości

Z drobnymi niedoskonałościami naprawdę bardzo dobrze poradzi sobie puder mineralny. To świetny kosmetyk, którego nałożenie nie zajmie nam zbyt wiele czasu. Większość dostępnych na rynku pudrów mineralnych ma postać sypką. Aby odpowiednio je nałożyć, należy sięgnąć po pędzel. Puder taki wciskamy w skórę, wykonując przy tym okrągłe ruchy. Puder mineralny poleca się szczególnie właścicielkom cery wrażliwej. Dobrym wyborem jest także puder kompaktowy, który także świetnie radzi sobie z niewielkimi niedoskonałościami. UWAGA: takie pudry są dość mocno widoczne na skórze. Dlatego tak ważne jest, aby nakładać je z umiarem.

Puder to kosmetyk, który powinna pokochać każda kobieta. Wystarczy wybrać odpowiedni, aby skóra wyglądała zdrowo i promiennie.