Rodzaje kredytów dla klientów indywidualnych

Rodzaje kredytów dla klientów indywidualnych

Udzielanie kredytów to podstawowa usługa, którą oferują banki. Dostępne w bankach kredyty można podzielić na te dostępne dla klientów indywidualnych oraz dla podmiotów gospodarczych. Zobaczmy, jaką ofertę przygotowały banki dla tych pierwszych klientów.

 

Rodzaje kredytów dla osób fizycznych

 

Osoby fizyczne mogą składać w bankach wnioski o przyznanie różnych rodzajów kredytów. Do wyboru są między innymi:

  • kredyt gotówkowy;
  • na karcie kredytowej;
  • odnawialny;
  • hipoteczny;
  • samochodowy;

Każdy z tych kredytów ma inne cechy charakterystyczne. Różne są tez warunki, które trzeba spełnić, aby otrzymać każdy z nich.

Kredyt gotówkowy

 

Bardzo popularny, przeznaczony dla osób o stałych dochodach. Może to być umowa o pracę, renta, emerytura. Wniosek kredytowy osoby zainteresowane mogą złożyć osobiście w oddziale banku, przez internet lub telefonicznie. Do wniosku o udzielenie kredytu gotówkowego kredytobiorca zobowiązany jest dołączyć zaświadczenie o zarobkach. Decyzja banku zapada najpóźniej następnego dnia po złożeniu wniosku.

Kredyt w karcie kredytowej

 

Wniosek o kartę kredytową mogą złożyć osoby, które maja dochody lub konto w banku. Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie o dochodach. Wniosek o wydanie karty kredytowej można złożyć w dowolnie wybranym banku. Kredyt na karcie kredytowej może być tani pod warunkiem, że zadłużenie zostanie spłacone w tak zwanym okresie bezodsetkowym.

Kredyt odnawialny

 

Jest przypisany do konta osobistego. Wniosek o udostępnienie linii kredytowej mogą więc złożyć tylko osoby, które mają rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Wniosek składa się w banku, który prowadzi nam ROR. Im wyższe mamy dochody, tym wyższy limit może przyznać nam bank.

Kredyt samochodowy

 

Nazywany jest również motoryzacyjnym, gdyż pozyskane środki można przeznaczyć nie tylko na zakup nowego bądź używanego samochodu. Bank może go udzielić na przykład na zakup motocykla.

Kredyt hipoteczny

 

To kredyt długoterminowym z okresem kredytowania nawet do 40 lat. Udzielone przez bank środki mogą zostać wykorzystane na zakup mieszkania lub domu.