Składniki kosmetyków rodem z Azji

Składniki kosmetyków rodem z Azji

Mieszkanki krajów azjatyckich wzbudzają swoją urodą zachwyt w Europejkach. Ich cera jest jasna, gładka, bardzo długo nie pojawiają się na niej zmarszczki. Jest to efekt wykorzystywania w pielęgnacji tego, czym obdarzyła je natura. Dzisiaj producenci kosmetyków coraz chętniej sięgają po takie składniki, które znane i cenione są przez Japonki czy Chinki. Zobaczmy, co jest coraz bardziej doceniane.

Jedwab

Doskonale sprawdza się zwłaszcza w kosmetykach przeciwzmarszczkowych. Jedbwak przenika do najgłębszych warstw skóry, gwarantując jej doskonałe nawilżenie. W konsekwencji uzyskuje się efekt, który specjaliści porównują nawet do lekkiego liftingu. Proteiny jedwabiu pokrywają skórę niewidoczną siateczką, która stanowi doskonałą ochronę przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. W jakich jeszcze kosmetykach stosowany jest jedwab? Znaleźć można go w kremach do rąk i balsamach do ciała. Doskonale sprawdza się również w kosmetykach do pielęgnacji włosów.

Zielona herbata

Coraz więcej osób dbających o zdrowie decyduje się zastąpić nią czarną herbatę. Okazuje się, że wpływa ona również doskonale na nasz wygląd. Jest coraz częściej wykorzystywana w kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji cery tłustej, zniszczonej, szarej i zmęczonej. Zawiera garbniki, przez co wykazuje działanie odświeżające oraz bakteriobójcze. Świetnie sprawdza się w pielęgnacji cery trądzikowej. Sprawia, że naskórek regeneruje się szybciej. Wiele kobiet z pewnością ucieszy się na wieść, że zielona herbata wykazuje również właściwości odmładzające. Jest częstym składnikiem kremów pod oczy.

Białe kwiaty

Coraz częściej producenci sięgają po nie w przypadku kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji cery podrażnionej, a także tej, która dotknięta została trądzikiem różowatym. Są dobrym wyborem, jeśli kosmetyk ma być przeznaczony do pielęgnacji cery ze skłonnością do przebarwień. Białe kwiaty posiadają świetne właściwości nawilżające. Z tego powodu sprawdzają się w pielęgnacji skóry suchej.

 

Wymienione składniki to oczywiście nie wszystko po co sięgają kobiety Wschodu. Europejki coraz częściej mogą korzystać z dobrodziejstw tych cennych darów natury.